Ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego
Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
Kogo dotyczy
Obywatele, przedsiębiorcy oraz podmioty chcący złożyć wniosek o ustalenie inwestycji
Czas realizacji
65 dni, Do terminu wlicza się okres czasu, w którym dokonywane są uzgodnienia z organami dokonującymi uzgodnień projektu decyzji.
Wymagane dokumenty
formularz zgodny z Załącznikiem do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 lutego 2024 r. (Dz. U. 2024 poz. 351) wraz z wymaganymi załącznikami
Opłaty
Brak opłaty jeśli - jesteś właścicielem lub użytkownikiem wieczystym terenu, którego dotyczy wniosek o ustalenie warunków zabudowy
wniosek składa organizacja pożytku publicznego, jednostka budżetowa lub jednostka samorządu terytorialnego.
598 zł - opłata skarbowa za decyzję o warunkach zabudowy w pozostałych przypadkach (w szczególności jeśli wniosek składa osoba trzecia, niebędąca właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości).
17 zł – opłata skarbowa za pełnomocnictwo (jeśli cię dotyczy) - Jeśli do urzędu składasz pełnomocnictwo, to musisz za nie zapłacić opłatę skarbową. Nie zapłacisz za pełnomocnictwo udzielone mężowi, żonie, dzieciom, rodzicom, dziadkom, wnukom lub rodzeństwu.
Tryb odwoławczy
Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
Podstawa prawna
- Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1130)
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r., poz. 1112)
- Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2023 r., poz. 2111)
- Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2024 r., poz. 572).